Pabianice ugościły dziennikarzy podczas 41. Halowych Mistrzostw Polski w Tenisie

dnia

W pierwszy weekend kwietnia przedstawiciele mediów rywalizowali o tytuły w 41. Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie. Nie pierwszy raz mistrzowska impreza została rozegrana na kortach MOSiR w Pabianicach. Podobnie, jak w poprzednich latach, taki i tym razem w podłódzkiej miejscowości dziennikarze doświadczyli serdecznej gościnności. Dzięki temu w atmosferze prawdziwego tenisowego święta mogli skupić się na rywalizacji na kortach i relaksie wśród członków Tenisowo-Narciarskiego Klubu Dziennikarzy MEDIA, organizatora imprezy.

W tym roku na pabianickich kortach MOSiR o tytuły w różnych kategoriach rywalizowało blisko 40 przedstawicieli świata mediów – nie tylko z Polski, ale również z Czech czy Australii. Tym razem w singlu dziennikarze-tenisiści walczyli w pięciu kategoriach: kobiety open, mężczyźni open, +45, +55 i +65 lat. W grze podwójnej natomiast obowiązywał podział na dwie kategorie: open i +110 lat (chodzi oczywiście o sumę wieku obu graczy). Ponadto rozegrano mistrzowskiego miksta.

Jeśli chodzi o rywalizację singlową, to w kategorii open kobiet zwyciężyła Marta Leleniewska (grupa Polsat). Pokonała ona w finale Ewę Osiatyńską (Pani) 6:3, 6:2. W męskim odpowiedniku tej kategorii równych sobie nie miał Rafał Sitarz (Freelancer) z Warszawy. Pokonał on zarówno Oscara Mayę (Edipresse), jak i Grzegorza Święcickiego (Frelancer) z Wrocławia. W kategorii +45 lat najlepszy okazał się Tomasz Barański z Polskiego Radia, w kat. +55 triumował Jan Żołna (Radio Eska), a kategorię +65 lat wygrał Janusz Wiśnioch (Reymont.pl).

W deblu open zwyciężył duet Tomasz Barański/Jerzy Pawłowski (Studio 93), który pokonał w finale Grzegorza Święcickiego i Macieja Sołdana (Giga Sport). W starszej kategorii najlepsza okazała się natomiast para Aleksy Kosman (Wiadomości Świętokrzyskie)/Rafał Sitarz. We wspomnianym wcześniej mistrzowskim mikście wygrali natomiast Ewa Osiatyńska i Tomasz Grabowski (dolina Samy).

41. Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie zostały zorganizowane dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Imprezę wspierali również: Tygodnik Angora, Urząd Miasta Pabianice, Strefatenisa.com.pl – Sklep tenisowy, Solinco Polska, DXN Dorota Danilewicz, Pacific Polska oraz Toalson Polska.

Komplet wyników z turnieju w Pabianicach można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Stowarzyszenia Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy Media.