Polacy debiutują w Mistrzostwach Świata IFBT w beach tennisie!

Po raz pierwszy reprezentanci Polski wezmą udział w Mistrzostwach Świata Federacji IFBT w beach tennisie. Mistrzostwa rozpoczną się w piątek 29.06 a zakończą w niedzielę w 1.07. Turniej zostanie rozegrany na 16 boiskach w miejscowości Castelldefels koło Barcelony. Będą to już 21 Mistrzostwa Globu tej federacji, a nasz zespół będzie debiutował w tym elitarnym gronie.

W tym historycznym występie będą nas reprezentować Aleksandra Adamska, Sylwia Mikołajczuk, Paweł Krupski i Przemysław Kliber. Nasi zawodnicy będą się zmagali z rywalami zarówno indywidualnie, w grze podwójnej jak i mieszanej a także wystąpią jako zespół narodowy w turnieju o Puchar Narodów, który wyłoni najlepszy zespół na świecie. O sukcesy może być bardzo trudno, ale liczymy że ciężka praca w tym roku naszej reprezentacji pozwoli odnieść jakieś małe sukcesy w Katalonii.

Beach Tennis to dyscyplina która jest połączeniem tenisa ziemnego i badmintona, rozrywana na boiskach do siatkówki plażowej (siatka znajduje się na wysokości 170 cm), specjalnymi rakietami dostosowanymi do gry oraz piłkami o mniejszej twardości niż te do tenisa.

Największe sukcesy osiągają zawodnicy z Włoch, Brazylii i Hiszpanii. Szczególnie Włosi upodobali sobie tę grę która w wielu miejscowościach nadmorskich jest dyscypliną numer dwa, zaraz po piłce plażowej. My jako Polska jesteśmy dopiero raczkującą ekipą, która jedzie na mistrzostwa po lekcję oraz po to, by pokazać szerszej publice, że beach tennis w Polsce ma się coraz lepiej.

Polska Federacja Tenisa Plażowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s