„Tenis – sekrety gry mentalnej“ – lektura dla zawodników, trenerów i zwykłych kibiców

Niedawno rynek tenisowych pozycji książkowych powiększył się o wartościową pozycję zatytułowaną „Tenis – sekrety gry mentalnej“ autorstwa Jana Stańskiego i Pawła Habrata. Już sam tytuł wyjaśnia na jaki temat jest to książka, ale jeśli dodam, że na jej łamach swoim zdaniem dzieli się kilkunastu doskonale znanych w tenisowym środowisku pasjonatów, to można nawet nazwać ją kopalnią wiedzy. Specjalistyczna wiedza zawarta w książce powinna być obowiązkową lekturą dla trenerów i zawodników, ale polecam ją również samym kibicom oraz tym, którzy grają w tenisa amatorsko.

W przypadku zawodników i trenerów książka może wpłynąć na przygotowanie meczowe i turniejowe. Największą zaletą tej publikacji wydaje się być to, że zawarta w niej wiedza pochodzi od praktyków. Patrick Mouratoglou, Johan Kriek czy Allistair McCaw – to tenisowi specjaliści, których nie trzeba przedstawiać osobom znającym dyscyplinę. A znanych nazwisk w książce jest jeszcze więcej.

Dlaczego polecam „Tenis – sekrety gry mentalnej“ również tym, którzy grywają w tenisa amatorsko lub śledzą poczynania najlepszych sprzed telewizora lub z wysokości trybun? Ponieważ psychologia w tenisie odgrywa olbrzymią rolę, a z książki można dowiedzieć się wiele o kwestiach, których nie widać z boku. Myślę, że po przeczytaniu „Tenis – sekrety gry mentalnej“ wiele osób będzie nieco inaczej patrzyło na rywalizację najlepszych tenisistów.

Obecnie książka Jana Stańskiego i Pawła Habrata jest dostępna w formie ebooka i audiobooka. Przyznam, że przed napisaniem tego tekstu przeczytałem tylko wybrane fragmenty i sprawdziłem część w formie audiobooka. Ucieszyła mnie jednak wiadomość o tym, że wkrótce książka będzie dostępna w tradycyjnej formie!

Ebook i audiobook dostępne TUTAJ. Na wydanie papierowe – czekamy! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s