Niebezpieczne banery reklamowe. Kokkinakis szczęśliwie uniknął poważnej kontuzji [WIDEO]

Czy korty tenisowe są bezpieczne? Mogłoby się wydawać, że tak, ale raz na jakiś czas są sytuacje, po których można stwierdzić, że zdrowie tenisistów nie jest stawiane na pierwszym miejscu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielnym meczu pierwszej rundy turnieju w Monte Carlo, w którym Karen Kaczanow rywalizował z Thanasi Kokkinakisem. Australijczyk wpadł na baner reklamowy i gdyby nie miał szczęścia, to mógł doznać poważnej kontuzji, która wyeliminowałaby go z gry na kilka miesięcy. 

Temat dotyczący bezpieczeństwa zdrowia zawodników wraca niczym bumerang. Groźnych sytuacji na korcie, których można byłoby uniknąć, nie trzeba daleko szukać. Wystarczy wrócić pamięcią do ubiegłorocznego French Open, podczas którego David Goffin w spotkaniu przeciwko Horacio Zeballosowi wpadł z impetem w plandekę przeciwdeszczową i uszkodził staw skokowy. Gdyby organizatorzy imprezy znaleźli lepsze rozwiązanie od zwykłego ściągania plandeki na bok kortu, to do kontuzji zapewne by nie doszło.

Wprawdzie w Monte Carlo Kokkinakisowi nic złego (poza porażką z Kaczanowem) nic się nie stało, ale to kolejny alarm. W tym przypadku z pozoru nie stwarzające zagrożenia niewielkie, miękkie banery reklamowe również mogą wyrządzić wiele szkody. Gdyby stopa Australijczyka wygięła się w inny sposób, to mogłoby się to dla niego zakończyć tak, jak dla Goffina podczas Rolanda Garrosa.

Korty ziemne mimo że są znacznie „przyjemniejsze” dla stawów aniżeli korty twarde – z racji specyfiki poruszania się na nich – stanowią spore zagrożenie dla zdrowia tenisistów. Organizatorzy turniejów powinni w najmniejszych szczegółach dbać o to, by ryzyko odniesienia kontuzji było możliwie najmniejsze. Czy w Monte Carlo ustawione za plecami zawodników banery reklamowe są bezpieczne? Niech każdy odpowie sobie sam. Jak widać po tytule filmu TENNIS TV, niektórych ta sytuacja rozbawiła…

AKTUALIZACJA: 

Kokkinakis jednak nabawił się kontuzji. Według doniesień zagranicznych mediów Australijczyk zwichnął nogę w kostce.

Fot. Christian Mesiano/Flickr.com/ licencja (CCBY 2.0)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s