Testy sprzętu tenisowego: Naciąg Marbello Storm 1,25

Marbello to nowa firma, która wchodzi na rynek z naciągami. Od jej przedstawiciela otrzymałem na testy naciąg Marbello Storm o grubości 1,25. Przez producenta naciąg jest reklamowany jako taki, który świetnie sprawdza się w nadawaniu piłce rotacji, a przy tym jest dynamiczny. Czy faktycznie tak jest?

Naciąg sprawdzałem w warunkach meczowych i treningowych, łącznie rozegrałem nim około siedmiu godzin. Zanim podzielę się z Wami wnioskami, chcę podkreślić, że w ostatnich latach miałem okazję sprawdzić zaledwie kilka rodzajów strun rotacyjnych. Z racji tego, że nie gram zbyt wiele rotacjami, to preferuję naciągi o normalnej strukturze. Taki naciąg również otrzymałem od Marbello (Eclipse 1,25), ale zdecydowałem się przetestować Storm 1,25. Między innymi dlatego, że znam wiele osób, które lubują się w tego rodzaju strunach i każda nowa pozycja jest dla nich warta uwagi.

Naciąg Marbello Storm o grubości 1,25 na pewno nie jest produktem, który w jakimś stopniu zrewolucjonizuje rynek tenisowy. Dlaczego? Ponieważ podczas gry nie odnosi się wrażenia, że struny wybijają się ponad naciągi innych, znanych już wielu zawodnikom marek. Nie jest to absolutnie żaden zarzut, ale bardziej informacja dla tych, którzy wyczekują aż na rynek trafi coś „ekstra“. Nie wykluczam przy tym, że dla niektórych Marbello Storm 1,25 będzie czymś „ekstra“, ponieważ po przetestowaniu stwierdzam, że osoby lubujące się w grze rotacjami, powinny te struny sprawdzić.

Jeśli chodzi o konkretne wrażenia z gry, to przede wszystkim plusem jest to, że naciąg nie potrzebuje dużo czasu „na rozbicie“, by osiagnąć swoje najlepsze parametry. Akurat ja miałem naciągniętą rakietę na 23 kg i już po kilkunastu minutach struny fajnie się „rozbiły“ i dawały przyjemność z uderzeń. Samo nadawanie rotacji piłkom było łatwe, więc pod tym względem naciąg powinien spełniać oczekiwania wielu graczy. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej, gdyż ma on hexagonalny przekrój, który wyczuwa się dotykiem.

Na stronie producenta można przeczytać, że Marbello Storm jest połączeniem dynamiki i kontroli nad piłką, a „zastosowane innowacyjne technologie dają mu przewagę nad konkurentami w swojej kategorii“. Może i faktycznie tak jest, ale kwestia tego, jak bardzo dynamiczny jest naciąg i jak dużą daje kontrolę, ma tu kluczowe znaczenie. O ile pod względem kontroli nie mogę się przyczepić, o tyle można oczekiwać większej dynamiki od strun, które są w ten sposób reklamowane. Czy natomiast naciąg jest lepszy od tego, co oferują inne firmy w tej kategorii? Podejrzewam, że zdania będą podzielone. Jak dla mnie, to niezłej jakości naciąg, ale nie produkt, który zostawia w tyle inne struny do gry rotacyjnej.

OCENA PRODUKTU: 7/10

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s