Legia ugościła dziennikarzy. 40. halowe mistrzostwa Polski za nami!

dnia

Blisko 60 osób wzięło udział w jubileuszowej, 40. edycji halowych mistrzostw Polski dziennikarzy w tenisie. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali w grze pojedynczej i podwójnej w różnych kategoriach wiekowych. W zależności od kategorii, byliśmy świadkami mniejszych i większych niespodzianek. Oprócz czysto sportowej rywalizacji liczyła się również dobra zabawa, a tej nie brakowało na korcie, jak i poza nim.

W tegorocznych mistrzostwach halowych tytuły w grze pojedynczej wywalczyli: Marzena Rowicka (Trendy Art of Living), Tomasz Barański (Polskie Radio 24), Janusz Wiśnioch (Reymont. pl) i Maciej Łuczak (TVP Sport). Na szczególną uwagę zasługuje wynik tego ostatniego. Reprezentant TVP Sport debiutował bowiem w dziennikarskich mistrzostwach i od razu sięgnął po tytuł. Niewiele brakowało, by cieszył się z podwójnego złota, ale w grze podwójnej razem z Jackiem Jońcą (również TVP Sport) przegrali finał z duetem Tomasz Barański/Piotr Kucharski. I to właśnie Barański na kortach Legii świętował podwójny sukces, triumfując w singlu (kat. +45) i deblu OPEN.

Wspomnieć należy również o zaciętej rywalizacji, jaka miała miejsce w finale turnieju kobiet. W nim zmierzyły się Marzena Rowicka (Trendy Art of Living) i Anna Majewska (Motocaina.pl). Panie rozegrały długi i zacięty pojedynek, w którym nie brakowało zwrotów akcji. W pewnym momencie decydującego o losach tytułu supertiebreaka Majewska miała trzy piłki meczowe. Nie zdołała ich jednak wykorzystać i ostatecznie przegrała spotkanie 2:6, 6:4, 9:11.

Mistrzowski turniej był – jak zwykle – okazją do spotkania dziennikarzy i innych członków stowarzyszenia. W sobotni wieczór w CAFE LEGIA miała miejsce oficjalna kolacja, która była idealną okazją do rozmów nie tylko na tenisowe tematy.

Organizatorem mistrzostw było Stowarzyszenie Tenisowo-Narciarski Klub Dziennikarzy MEDIA. Kolejny już raz turniej odbył się dzięki finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorzy już teraz zachęcają do rezerwowania terminu 31 maja – 3 czerwca. W tych dniach na kortach OKT Jodłowa w Olsztynie zostaną rozegrane 57.mistrzostwa Polski dziennikarzy w tenisie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s